понеділок, 27 березня 2017 р.

Найцікавіші бали Європи: свято розкоші й танцю

Найцікавіші бали Європи: свято розкоші й танцю
Натертий до блиску паркет, по якому в яскравому світлі від масивних кришталевих люстр кружляють у вальсі пари. Дами – у вечірніх сукнях, на кавалерах – смокінги та метелики... Розкіш і велич, безтурботність та легкість – ось із чим асоціюється в сучасної людини бал. Зануритися в минуле можна і сьогодні, адже бали продовжують жити в замках і палацах Європи.
Про це дізналися учні ЗОШ №4 на заході «Найцікавіші бали Європи: свято розкоші й танцю», що був проведений 21 березня.

Говорили про історію виникнення балу, короля вальсів Йоганна Штрауса та про найгарніші бали Європи: віденський бал, дрезденський бал, історичний костюмований бал в Парижі. Також учні дізналися про те, як можна потрапити на віденський бал, якого дрес-коду потрібно дотримуватися та які танці вміти танцювати, адже бали відрізняються від звичайних танців підвищеною урочистістю, більш суворим етикетом і класичним набором танців, почерговість яких визначають заздалегідь.

середу, 1 березня 2017 р.

Німеччина: відома й невідома

Німеччина: відома й невідома

23 лютого 2017 року учні гімназії-інтернату – школи мистецтв вирушили разом із працівниками відділу абонементу у віртуальну мандрівку «Німеччина: відома й невідома», присвячену Року німецької мови в Україні.
Німеччина знаходиться в самому серці Європи, тому її відвідує дуже багато туристів. Якщо говорити про те, що цікавого тут, то перш за все варто сказати про самобутність цього краю. Жодна людина, яка відвідала Німеччину, не зможе залишитися байдужою до неї і до її народу.
Саме про особливості менталітету, сімейні цінності, винаходи, культурні надбання та уподобання німців дізналися учні. Також, разом з бібліотекарями вони вивчили деякі німецькі слова і дізналися про те, що німецька -це одна із найбільш популярних мов у світі. Нею розмовляють понад 100 млн. чоловік. Вона - друга за кількістю мовців у Європі після англійської.

Крім цього, працівники відділу абонементу оформили книжкову виставку «Читаймо німецькою». На якій були представлені твори класичної та сучасної німецької літератури: Беля, Гете, Гейне, Ремарка, Зюськінда та ін.