«Програма Еразмус»

«Програма Еразмус» — некомерційна програма. Своє ім’я вона отримала на честь видатного голландського філософа XV століття Еразма Роттердамського, який багато мандрував Європою, навчався і працював у різних університетах, а після смерті залишив весь свій статок Базельському університету…
Назву «Еразмус» також можна розшифрувати як «Схема дії європейського співтовариства для підвищення мобільності студентів університетів» (англ. Erasmus - European Community Action Scheme for the Mobility of University Students).
Підстави для виникнення Програма Еразмус з’явилися у другій половині 80-х років минулого століття, коли все більшої ваги для ЄС набуває ідея значущості людських ресурсів для підвищення конкурентоспроможності національних економік. У цьому контексті з 1986 року розпочинається обмін студентами, викладачами та учнями. А вже у 1987 році Європейська комісія остаточно затвердила програму Еразмус. Її основною метою було сприяння співпраці між університетами та мобільності студентів в кордонах ЄС.
З 2014 до 2020 року в Євросоюзі діє нова програма «Erasmus+», яка об’єднала сім діючих європейських програм у сфері освіти, науки та спорту.
Серед цих програм є програма імені Жана Моне, яку названо на честь одного з «архітекторів» та «батьків-засновників» Європейського Союзу. Програма Жана Моне була започаткована у 1989 році з метою пропагування ідей Об’єднаної Європи.
Україна бере участь у програмі Жана Моне з 2001 р.
У рамках цієї програми Європейський Союз виділяє кошти університетам на започаткування викладання дисциплін та розвиток наукової діяльності, пов’язаних з тематикою європейської інтеграції, а також на підтримку діяльності центрів з питань євроінтеграції, утворених на базі університетів та асоціацій.
Таким чином програма «Еразмус+ Жан Моне)» сприяє поширенню інформації про Європейський Союз, єднанню та розвитку країн Європи, активному громадянству та налагодженню взаєморозуміння між людьми, активізації міжкультурного діалогу.

http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/about_pt   - програма Еразмус +

Немає коментарів:

Дописати коментар