четвер, 14 квітня 2016 р.

Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся

14 квітня в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація Пункту європейської інтеграції «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся», який створено за підсумками перемоги бібліотеки у конкурсі Української Бібліотечної Асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах Європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +» Жан Моне).
Тетяна Букач, завідувач сектору соціокультурної діяльності розповіла про «Програму Еразмус» та наголосила, що це некомерційна програма Європейського Союзу. Своє ім’я вона отримала на честь видатного голландського філософа XV століття Еразма Роттердамського, який багато мандрував Європою, навчався і працював у різних університетах, а після смерті залишив весь свій статок Базельському університету…
З 2014 до 2020 року в Євросоюзі діє нова програма «Erasmus+», яка об’єднала сім діючих європейських програм у сфері освіти, науки та спорту.
Серед цих програм є програма імені Жана Моне, яку названо на честь одного з «архітекторів» та «батьків-засновників» Європейського Союзу. Програма Жана Моне була започаткована у 1989 році з метою пропагування ідей Об’єднаної Європи. Україна бере участь у програмі Жана Моне з 2001 р.
Наталія Зайцева, головний бібліотекар сектору соціокультурної діяльності ознайомила учасників з планом реалізації проекту в нашій бібліотеці.
У презентації пункту взяли участь керівники та члени євроклубів – «Астра» Кіровоградського облкомплексу (гімназії-інтернату-школи мистецтв), «Європейський діалог» ЗОШ № 30 та євроклубу гімназії імені Т. Шевченка. Представники євроклубів ділилися досвідом своєї роботи та розповідали про плани на майбутнє.
Гарний настрій гостям заходу подарував вокальний ансамбль «Первоцвіт» Кіровоградської музичної школи № 1 ім. Г. Г. Нейгауза, виконавши українську народну пісню «Чарівна скрипка» та негритянський спірічуелс «Jushua fit the battle of Jericho» Traditional – Negro spiritual Arr: Bernard Dewagtere».
дивитися фоторепортаж

Немає коментарів:

Дописати коментар