вівторок, 11 березня 2025 р.

Артура Шопенгауера. ПІЗНАЄМО ЄВРОПУ БЛИЖЧЕ. ОСОБИСТОСТІ

 


22 лютого – 235 років від дня народження Артура Шопенгауера (1788–1860), німецького філософа, представника ірраціоналізму та волюнтаризму, творця «етики песимізму», прихильника ідей Канта і Платона.

Артур Шопенгауер народився у родині данцигського банкіра у 1788 році. Його мати - видатна німецька писменниця Анна Шопенгауер після смерті чоловіка переселилася у Веймар. В її домі часто бували такі відомі люди, як Гете, Віланд, Гримм, брати Шегелі. Глибоко вражений смертю батька, майбутній філософ деякий час займався комерційною діяльністю, яка була йому глибоко огидною.

Вже в юності в його характері виявляються задатки песимізму, які наклали відбиток на його життя та життєву рефлексію.

Коли Артуру виповнилося 21 р., він вступив до Геттингенського університету, на медичний факультет, а під впливом Г.Е. Шульца зацікавився філософією.

З 1820 по 1831 рр. Шопенгауер працював в Берліні приват-доцентом, а пізніше відмовився від викладацької діяльності і іншу частину життя провів у Франкфурті-на-Майні, де і помер у 1860 р.

Вчення Шопенгауера — об’єктивний ідеалізм у поєднанні з ідеалізмом суб’єктивним. Філософ пропонує синтезувати раціональне та інтуїтивне мислення, так як це єдині складові людського пізнання. Крім зовнішнього досвіду і раціонального пізнання, яке базується на ньому, існує внутрішній досвід. Причому інтуїтивне пізнання виникло раніше, ніж логічне, тому розум повинен базуватися на інтуїції і повинен доповнюватися нею.

"АФІНИ" ПІЗНАЄМО ЄВРОПУ БЛИЖЧЕ КУЛЬТУРНІ СТОЛИЦІ ЄС

 


«Культурна столиця Європи» — статус міста, який призначається Європейським Союзом терміном на один календарний рік, впродовж якого місту надається можливість демонстрації свого культурного життя та культурного розвитку. Мета програми — зближення європейців на основі співпраці в сфері культури, полегшення економічного, політичного та культурного об'єднання країн.

Впровадження проєкту «Культурна столиця Європи» запропонувала грецька актриса, міністр культури Греції Меліна Меркурі. Вона зуміла переконати в реальності втілення цієї ідеї Раду міністрів Європейського Союзу. Ідея полягала в тому, щоб щорічно в одному з європейських міст демонструвати всі прояви сучасної європейської культури.

Щороку звання двох столиць отримують міста з країн-членів ЄС. З 2021 року та кожні три роки після цього третя столиця вибирається з міст у країнах, які є кандидатами або потенційними кандидатами на членство в ЄС, або в країнах, які є частиною Європейської економічної зони.

Першим містом, якому надали статус Культурної столиці Європи, стали грецькі Афіни. Це відбулося 1985 року.


АФІНИ

Афіни - колиска давньогрецької цивілізації, місто, де зародилася демократія, театральне мистецтво і олімпійські ігри, місто з найбільшою кількістю історичних артефактів на квадратний метр.

Про Афіни нам відомо багато якщо не все зі шкільних підручників з історії. Але ми все ж таки підготували 5 цікавих фактів про Афіни, дізнавшись які Вам точно захочеться побувати в цьому місті.