вівторок, 26 грудня 2017 р.

«Що ми знаємо про Данію?»

Данія, офіційна назва Королівство Данія — скандинавська країна у Північній Європі.
Данія, поза сумнівами, одна з найкрасивіших і найцікавіших країн Скандинавії. Міста Данії багаті старовинними пам'ятками архітектури та вражаючими нововведеннями. Країна займає високі місця у рейтингах: якість життя, здоров'я, захист громадських прав та свобод тощо. Данія часто оцінюється, як одна з найщасливіших країн у світі в крос-національних дослідженях рівня щастя.

Помилуватися незвичайними замками, парками, пейзажами Данії змогли відвідувачі інформаційної години «Що ми знаємо про Данію?» (в рамках туристичного експресу «Подорожуймо Європою!»), яку підготували і провели працівники відділу мистецтв 26 грудня.

пʼятниця, 17 листопада 2017 р.

Всі ми різні – всі ми рівні

Всі ми різні – всі ми рівні
16 листопада в рамках Міжнародного дня толерантності та діяльності пункту європейської інформації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся» бібліотекарі відділу популяризації книги для учнів НВО № 14 провели тренінг «Через толерантність до взаєморозуміння та успіху».
Міжнародний день толерантності запроваджено у 1995 року за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріплено у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
Під час заходу учасники ділилися думками з приводу толерантності, виконували різнопланові вправи та на практиці змогли переконатися, що важливо поблажливо ставитися до думок оточуючих, адже всі ми різні.






Німеччина – країна сучасності та стародавньої історії

Німеччина – країна сучасності та стародавньої історії


19 жовтня працівники відділу мистецтв для студентів Кропивницького інженерного коледжу Центральноукраїнського національного технічного університету провели туристичну мандрівку «Німеччина – країна сучасності та стародавньої історії» (в рамках туристичного експресу «Подорожуймо Європою!»).



Студенти дізналися про старовинні замки Німеччини, музеї з вражаючими колекціями, гірськолижні курорти, будівлі сучасної архітектури, високотехнологічні автомобільні заводи, які запрошують автолюбителів на екскурсії та майстер-класи.

День коду в Кропивницькому

  День коду в Кропивницькому
 
 12 жовтня громадська організація ТІМО «Відкриті двері» спільно з Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва, в рамках Тижня кодування ЄС, провела масштабну міську акцію, присвячену програмуванню та інформаційним технологіям ? «День коду в Кропивницькому». Акція відбулась в рамках ініціативи Meet and Code, яка впроваджується Ресурсним центром Гурт у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP.
   Протягом 6 годин учні та студенти навчальних закладів Кропивницького брали участь в різних заходах, присвячених програмуванню.
    Під час інтерактивної лекції "Біоміметика: запозичення досвіду у природи" учасники
дізналися про пристрої, прилади, механізми та технології, ідеї і основні елементи яких запозичені з живої природи.

    Учасники воркшопу з паперового програмування не лише дізналися про те, як це ? програмувати на папері, але й стали учасниками цікавих конкурсних змагань. Вони відчули себе «попелюшками», розбираючи клавіші комп’ютерних клавіатур за їх призначенням – системні, функціональні, алфавітно-цифрові та клавіші керування курсором. Працювали дешифраторами та намагалися  запрограмувати робота на проходження певної дистанції.
   В змаганнях з алгоритмічного програмування брали участь команди з 4-х шкіл міста – Гімназії ім. Т. Шевченка, Кіровоградського колегіуму, ЗОШ №8 та НВО «Вікторія-П». Учні швидко та вправно виконали завдання з програмування, за що отримали цінні призи від організаторів. А головним переможцем стала команда Гімназії ім. Т. Шевченка.
 Про нові технології, сучасне програмування, робототехніку та особливості навчання дізналися учасники заходу під час зустрічі з програмістами та викладачами Центральноукраїнського національного технічного університету та Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка.

   Можливості сучасних технологій ілюструвала прекрасна виставка робототехніки та програмного забезпечення, створеного студентами та викладачами ЦНТУ. Тут можна було побачити роботу 3D-принтеру, який за 7 хвилин друкував герб України; роботи виконували різні дії (навіть танцювали), а також можна було погратися в комп’ютерні ігри, створені студентами.
    «День коду в Кропивницькому» пройшов цікаво та корисно, тож сподіваємось на те, що наступного року ще більше молоді зможе відвідати заходи, присвячені програмуванню.


пʼятниця, 1 вересня 2017 р.

Дізнаємося про Європу більше

Новий навчальний рік для багатьох школярів нашого міста  розпочався із першого уроку на тему «Крокуймо до Європи з Україною в серці».
Для учнів НВО «Вікторія-П», ЗОШ № 4 та гімназії-інтернат-школи мистецтв бібліотекарі відділу популяризації книги провели історичний екскурс «Європа – цивілізаційний вибір України» та віртуальну мандрівку  «Європеєць – в Україні, українець - в Європі», під час якого ґрунтовно розповіли про історію створення ЄС. Учасники заходу розширили знання про цінності та ідеали ЄС. Слухачі також віртуально помандрували європейськими країнами, дізналися про мальовничі куточки та історію відомих міст.
Бібліотекарі  відділу сприяння технічній творчості молоді на базі НВО № 20 провели перший урок на тему «Поважаю європейські цінності – будую сучасну Україну» та розповіли учням про основні норми й принципи функціонування європейської спільноти: демократію, верховенство права, рівність, толерантність та мир. Школярі дізнались про принципи роботи найвпливовіших європейських організацій – Раду Європи та Європейський Союз. Також, більш детальну увагу було приділено Європейським конвенціям з прав людини, по боротьбі з тероризмом, рівності між чоловіком і жінкою, захисту прав особистих даних та про охорону живої природи. Доповнили розповідь відеоролики, в яких у стислій формі розповідається про побудову Європейського союзу та переваги вступу України до Європейської спільноти.
Бібліотекарі відділу абонементу для учнів ЗОШ №32 провели урок-подорож «Відкриваємо Європу», під час якого познайомили молодь з найбільшими європейськими містами, найвидатнішими особистостями Європи, які досягли значних успіхів у науці, мистецтві, спорті, розповіли про історію створення Європейського Союзу та його структуру.

Бібліотекарі для відвідувачів підготували книжкову виставку «Пізнаємо Європу, вивчаємо світ» та зробили її огляд.
      

ПЄІ на акції до Дня Незалежності України

23 серпня  на вулиці Дворцовій відбулася вулична акція «Україна – країна мрій», приурочена Дню Державного Прапора України та Дню Незалежності України.
До уваги містян бібліотекарі запропонували книжкові виставки «Українська держава та її національна символіка», «Україна: незалежність, гідність, свобода!», літературний tour «Моя країна – незалежна Україна» на краще знання цікавих подій української культури та державної символіки.
Пізнавальною була  інформація про діяльність ПЄІ. Відвідувачі дізналися про останні проведені заходи, переглянули світлини та перевірили свої знання про європейські країни.

Особливу цікавість викликали майстер-класи з «Плетіння браслетів в патріотичному стилі», «Патріотичний арт-розпис» та «Українські символи в техніці торцювання». 

пʼятниця, 7 липня 2017 р.

Подарунок від Посольства Литовської Республіки


Нещодавно фонд бібліотеки поповнився п’ятитомником Канович Г. Избранные сочинения.
Твори Г. Кановіча друкуються з 1949 року. Він – автор збірок віршів «Доброго ранку», 1955 р.; «Весняний грім», 1960 р.; літературних епіграм і пародій на литовській мові «Веселим оком», 1964; «Голі на Олімпі», 1981. Перу письменника належать близько 30 п'єс і кіносценаріїв (деякі у співавторстві) на теми сучасності. Проза Кановіча майже вся присвячена життю литовського єврейства. Ліризм у поєднанні з іронією і метафоричністю додає його романам (особливо останнього циклу) характер притчі.
Книги подаровані Посольством Литовської Республіки для Пунктів європейської інформації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках», що створені в бібліотеках України в рамках проекту Української бібліотечної асоціації за підтримки Програми Європейського Союзу «Еразмус+» (Жан Моне).
Дане видання було надіслане Виконавчим офісом Української бібліотечної асоціації найбільш активним пунктам ПЄІ.

Висловлюємо щиру подяку Посольству Литовської Республіки та Українській бібліотечній асоціації!

Стаття на сайті Все про Європу у бібліотеках: http://bit.ly/2u84ACS

четвер, 25 травня 2017 р.

Участь у Єврофесті-2017

Восьмий рік поспіль у Кропивницькому проходить фестиваль «Єврофест», на якому національні товариства та євроклуби з усієї області презентують особливості історії, родзинки  культури та традиційної кухні країн Європи. Дане дійство проведено в рамках Дня Європи 2017.
Відкриття «Єврофесту-2017» відбулося у Ковалівському парку за участю представників євроклубів, діаспор, громадських організацій, діячів культури та мистецтва.
У рамках заходу працювали творчі майстерні, інформаційні та ігрові майданчики, діяли виставки кращих робіт талановитої молоді, присвячені Дню Європи, інтерактивний стенд, квест-гра, вікторина та флеш-моб за участю євроклубів. 
На запрошення Ради євроклубів Кіровоградської області Кіровоградського обласного центру дитячо-юнацької творчості – одного з організаторів «Єврофесту - 2017» наша бібліотека також долучилася до заходу. Бібліотекарі запропонували молоді – членам євроклубів шкіл області та мешканцям міста літературу з пункту європейської інформації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся», а також для усіх бажаючих було проведено пазл-вікторину «Що я знаю про Європу?». Правильно відповівши на усі запитання, учасники з допомогою пазлів відкривали прапор Євросоюзу з картою України. Як завжди, цікавим для молоді був майстер-клас з арт-розпису в українському та європейському стилях. Чимале захоплення викликав майстер-клас із плетіння фінічок у патріотичному стилі.
Крім цього, палатка нашої бібліотеки була однією із станцій квесту єврофестивалю. Бібліотекарі запропонували учасникам розставити відповідність між країною та її прапором, визначити мову країн Євросоюзу, якою було написано привітання.

Відвідувачі та учасники отримали море позитивних емоцій та знайшли нових друзів.

пʼятниця, 19 травня 2017 р.

Участь у відео-конференції «Європеїзація українського міста»

18 травня координатор Пункту європейської інформації Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва взяла участь у відео-конференції в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д. І. Чижевського. Конференція «Європеїзація українського міста» відбулася в Чернігові в рамках Загальноєвропейської кампанії відзначень Днів Європи-2017. Організаторами виступили Мережа центрів європейської інформації України, Сіверський інститут регіональних досліджень, Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

На заході обговорювали питання «В чому сенс та потреба європеїзації українського міста?», «Чому зовнішні зміни міста є відображенням його внутрішніх перетворень?», «Як зробити місто комфортним та привабливим для його гостей та мешканців?». Своїм баченням та досвідом ділилися представники та експерти з Чернігова, Львова, Миколаєва, Херсона та Кропивницького.

середа, 26 квітня 2017 р.

Швейцарія – країна високих гір та смачного шоколаду

26 квітня, в рамках туристичного експресу «Подорожуймо Європою!», для студентів Кіровоградського медичного коледжу імені Є. Й. Мухіна у відділі мистецтв проведено віртуальну подорож «Швейцарія – країна високих гір та смачного шоколаду».
Що ми знаємо про Швейцарію?
Швейцарія (офіційна назва Швейцарська Конфедерація) – нейтральна конфедеративна республіка в центральній Європі, що межує з Німеччиною, Францією, Італією, Австрією та Ліхтенштейном.
Главою держави є президент, а найвищим органом влади – двопалатні Федеральні збори.
Швейцарія дотримується політики стабільного нейтралітету. З середини XIX століття держава не брала участі у збройних конфліктах, також їй вдалося оминути й обидві світові війни XX століття. Це допомогло вберегти країну від руйнації та заощадити на військових витратах.
У пересічного громадянина Швейцарія асоціюється, насамперед, з банками, надійними годинниками, смачним шоколадом і сиром, альпійськими луками, шале на березі озер, лижними трасами і надзвичайно високим рівнем життя.
Під час віртуальної подорожі молодь дізналася про історію міста Берн – столиці країни, чому символом Берна є ведмідь, зображеннями якого прикрашено все – вітрини магазинів, листівки, фонтани, куранти годинника.

Студенти мандрували вулицями Цюриха та відвідали найцікавіші музеї, із захопленням спостерігали за тваринами зоопарку, який вважається у Європі одним із кращих зоопарків. Також вони побачили знаменитий фонтан Же д'О у Женеві та квітковий годинник, і, звичайно ж, «продегустували» відомий у всьому світі швейцарський шоколад.

Іспанія – країна-мрія, країна-загадка

26 квітня до відділу мистецтв завітали студенти Кіровоградського медичного коледжу ім. Є Й Мухіна на вечір-екскурсію «Іспанія – країна-мрія, країна-загадка» (в рамках туристичного експресу «Подорожуймо Європою!»).
Учасників заходу вразила дивовижна культура країни, колоритність її традицій, оригінальність кухні. Іспанія входить до трійки найбільш відвідуваних туристами країн світу.
Найбільше студентів зацікавила інформація про величну архітектуру, відомих художників – Дієго Веласкеса, Ель Греко, Сальвадора Далі, а також розповідь про кориду, танець фламенко, футбол в Іспанії.
До заходу була підготовлена тематична викладка літератури. 

вівторок, 25 квітня 2017 р.

День землі

 Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва стала однією з локацій в XXII Всеукраїнському фестивалі дитячої та юнацької творчості, присвяченого Всесвітньому Дню Землі. До бібліотеки завітали учасники гуртка «Лідер» Новомиргородського районного парламенту дітей та Бобринецького міського парламенту дітей «Нова генерація». Крім виконання основних завдань, передбачених програмою фестивалю, старшокласники познайомилися з діяльністю Пункту європейської інформації, дізналися про грантові пропозиції, конкурси, стипендіальні програми з Інформаційного бюлетня  ТІМО «ВІДКРИТІ ДВЕРІ», які розміщені на інформаційній дошці.          

четвер, 6 квітня 2017 р.

Грантові пропозиції, конкурси, стипендіальні програми ви можете знайти в Інформаційному бюлетні ТІМО

Грантові пропозиції, конкурси, стипендіальні програми ви можете знайти в Інформаційному бюлетні  ТІМО (ТЕЛЕВІЗІЙНЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ МОЛОДІЖНЕ ОБ'ЄДНАННЯ) “ВІДКРИТІ ДВЕРІ”
http://timo.kr.ua/inform.htm 

понеділок, 27 березня 2017 р.

Найцікавіші бали Європи: свято розкоші й танцю

Найцікавіші бали Європи: свято розкоші й танцю
Натертий до блиску паркет, по якому в яскравому світлі від масивних кришталевих люстр кружляють у вальсі пари. Дами – у вечірніх сукнях, на кавалерах – смокінги та метелики... Розкіш і велич, безтурботність та легкість – ось із чим асоціюється в сучасної людини бал. Зануритися в минуле можна і сьогодні, адже бали продовжують жити в замках і палацах Європи.
Про це дізналися учні ЗОШ №4 на заході «Найцікавіші бали Європи: свято розкоші й танцю», що був проведений 21 березня.

Говорили про історію виникнення балу, короля вальсів Йоганна Штрауса та про найгарніші бали Європи: віденський бал, дрезденський бал, історичний костюмований бал в Парижі. Також учні дізналися про те, як можна потрапити на віденський бал, якого дрес-коду потрібно дотримуватися та які танці вміти танцювати, адже бали відрізняються від звичайних танців підвищеною урочистістю, більш суворим етикетом і класичним набором танців, почерговість яких визначають заздалегідь.

середа, 1 березня 2017 р.

Німеччина: відома й невідома

Німеччина: відома й невідома

23 лютого 2017 року учні гімназії-інтернату – школи мистецтв вирушили разом із працівниками відділу абонементу у віртуальну мандрівку «Німеччина: відома й невідома», присвячену Року німецької мови в Україні.
Німеччина знаходиться в самому серці Європи, тому її відвідує дуже багато туристів. Якщо говорити про те, що цікавого тут, то перш за все варто сказати про самобутність цього краю. Жодна людина, яка відвідала Німеччину, не зможе залишитися байдужою до неї і до її народу.
Саме про особливості менталітету, сімейні цінності, винаходи, культурні надбання та уподобання німців дізналися учні. Також, разом з бібліотекарями вони вивчили деякі німецькі слова і дізналися про те, що німецька -це одна із найбільш популярних мов у світі. Нею розмовляють понад 100 млн. чоловік. Вона - друга за кількістю мовців у Європі після англійської.

Крім цього, працівники відділу абонементу оформили книжкову виставку «Читаймо німецькою». На якій були представлені твори класичної та сучасної німецької літератури: Беля, Гете, Гейне, Ремарка, Зюськінда та ін.